Една студена, зимска ноќ во 1910 г. се раѓа Урсула Тод, трето дете на имотниот англиски банкар и неговата жена. Умира пред прв пат да вдиши.

Истата студена зимска ноќ, Урсула Тод се раѓа, заплакува и започнува живот, кој во најмала рака ќе биде необичен. Овој роман е маѓепсувачки, духовит, радосен, тажен, длабок.

ЖИВОТ ПО ЖИВОТ е најамбициозното и највозбудливото дело на К. Аткинсон досега.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Живот по живот

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Кејт Аткинсон
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Заборавениот куфер

Кога куферот што го носиме на грбот станува претежок, тогаш од него вадиме работи што не ни се потре..

Автор:

160 ден 200 ден

Храброста на жената

Раскази од животот и за животот, за пријателството, за љубовта, за силата и храброста на жената, за ..

Автор:

200 ден 250 ден

Уметноста на соблекувањето

“Во оваа пикантна драма за готвење, стриптиз и семејни вредности, Леман покажува дека љубовта ги поб..

Автор:

399 ден 499 ден

Чудни цвеќиња

Чудни цвеќиња е приказна за прогонството и враќањето, за загубата и откривањето, за залекувањето од ..

Автор:

280 ден 350 ден

Ознаки: zivot po zivot, kejt atkinson