• вашето омилено книжевно катче...
  • цената за достава е 130ден, за над 1000ден доставата е бесплатна

Нови наслови

Девојката на перонот

Девојката на перонот

Инспиративен, крајно потресен роман заснован на вистинската приказна за Либертас Шулце-Бојзен, храбр..

Автор: Ели Мидвуд

490 ден

Последната книжарница во Лондон

Последната книжарница во Лондон

Безвременски роман за храброста, љубовта и трајната моќ на книгите, инспириран од вистинска приказна..

Автор: Медлин Мартин

450 ден

Тајната аптека

Тајната аптека

1791 година. Една студена февруарска ноќ, во тајна аптека скриена зад лажен ѕид, во задниот дел..

Автор: Сара Пенер

450 ден

Книгата на изгубени имиња

Книгата на изгубени имиња

Најпродавана книга според Њујорк тајмс, инспирирана од вистински настани за животот на фал..

Автор: Кристин Хармел

500 ден

Селфи

Селфи

Што може да открие едно едноставно селфи за три (навидум) среќни девојки?Тие се млади, убави, мрзлив..

Автор: Јуси Адлер-Олсен

550 ден

Подарокот

Подарокот

Милан Берг стои на семафор кога одеднаш до него застанува возило. На задното седиште седи ужасно пре..

Автор: Себастијан Фицек

550 ден

Гласот на Господарот

Гласот на Господарот

„Гласот на Господарот“ заедно со „Соларис“ и „Киберијада“ спаѓа меѓу најпознатите дела на Станислав ..

Автор: Станислав Лем

400 ден

Ноќниот крадец

Ноќниот крадец

Кога сите спијат, тој влегува во нивните куќи. Зема само една работа – фотографија од нивното дете. ..

Автор: Џој Елис

490 ден

Ова започнува со нас

Ова започнува со нас

Лили и нејзиниот поранешен сопруг Рајл најпосле успеваат да фатат ред со заедничкото одгледување на ..

Автор: Колин Хувер

520 ден

Божиќна размена

Божиќна размена

Ема Далеј, заменска наставничка и надежна музичарка, посакува бел, снежен Божиќ, што сигурно нема да..

Автор: Мелоди Карлсон

370 ден

Во потрага по Ноел

Во потрага по Ноел

Постојат приказни кои се чуваат во кутии со панделки, затворени. Таквите приказни се отвораат еднаш ..

Автор: Ричард Пол Еванс

460 ден

Песто паста - храна на љубовта

Песто паста - храна на љубовта

Лора Патерсон, студира историја на уметност во Рим. Таа одлучува дека отсега па натаму, ќе излегува ..

Автор: Ентони Капела

450 ден

Додека има ѕвезди

Додека има ѕвезди

Уживајќи со својот свршеник во романтична вечера во еден од најубавите ресторани во Сиетл, Кејли раз..

Автор: Сара Џио

490 ден

Тивката дама

Тивката дама

Во позната лондонска канцеларија на угледен адвокат влезе жена во скапа, но многу извалкана облека ш..

Автор: Кетрин Куксон

490 ден

Библиотекарката од Аушвиц

Библиотекарката од Аушвиц

Животот, сечиј живот е многу кус. Но, ако успееш да бидеш среќен, барем во само еден момент, вредело..

Автор: Антонио Итурбе

500 ден

Ветувањето на пчеларот

Ветувањето на пчеларот

Со скршено срце и со надеж за нов почеток, Аби Ховс заминува на работа во внатрешноста на ..

Автор: Фиона Валпи

490 ден

Како подобро да се мисли

Како подобро да се мисли

Експертката за човечката природа, Кристел Петитколен, се враќа со продолжението на хитот „Како ..

Автор: Кристел Петитколен

430 ден

Кога телото вели не

Кога телото вели не

Кога самите не сме способни да му кажеме „не“ на стресот, телото зборува место нас. А кога телото ни..

Автор: Габор Мате

550 ден

Правилото 5 секунди

Правилото 5 секунди

Како да се промени животот за само 5 секунди? Оваа книга го открива правилото, базирано на науч..

Автор: Мел Робинс

500 ден

Психологија на парите

Психологија на парите

Умешноста со парите зависи многу повеќе од начинот на кој се однесувате отколку од вашата интелигенц..

Автор: Морган Хаусел

500 ден

Добри вибрации, добар живот

Добри вибрации, добар живот

Љубовта кон себе е баласирање меѓу прифаќањето на себеси онакви какви што сте, иако знаете дека засл..

Автор: Векс Кинг

500 ден

Размислете уште еднаш

Размислете уште еднаш

Оваа книга ја истражува умешноста како да ги преиспитувате своите мислења и како да им го менувате м..

Автор: Адам Грант

600 ден

Чудото на исправната мисла

Чудото на исправната мисла

Авторот нѐ учи дека она за кое копнееме, искрено го посакуваме и се стремиме да го достигнеме, има т..

Автор: Орисон Свет Марден

400 ден

Лидерство – Моќни потези

Лидерство – Моќни потези

Како најголемите раководители од светот го достигнаа врвот на нивната игра...Научете ја играта, напр..

Автор: Непознат автор

699 ден

Следи нè на Instagram