Опасно напнат роман на блескавата ѕвезда на крими-трилерите.

Инспекторот Еверт Гренс во последно време конечно ја гледа и убавата страна на животот. За првпат по триесет години постои жена за која сака да се дотера, а се радува и на едно скапоцено пријателство. Но тој релативно мирен живот одеднаш се претвора во кошмар. Смртоносни инјекции, трговија со луѓе и органи, киднапирања… а сето тоа кулминира со убиството на негов близок пријател.

Андерс Рослунд со овој роман ја зацврсти својата позиција меѓу најдобрите писатели на трилери на денешнината.

Насловот на книгата е „Верувај ми“, но во овој роман не можете да верувате никому.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Верувај ми

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Андерс Рослунд
  • Достапност: На залиха
  • 550 ден
  • 440 ден


Слични продукти

Ми припаѓаш мене

Истрагата на суровите убиства што ја води детективот во Одделот за убиства Фицпатрик ќе го одведе до..

Автор:

360 ден 450 ден

Скулптор на смртта

„Имаш среќа што не го запали светлото…“Една млада негувателка е доживотно трауматизирана кога го нао..

Автор:

392 ден 490 ден

Снежно слепило

„Снежно слепило“ ја раскажува приказната за младиот полицаец Ари Тор, кој уште пред да ја заврши ака..

Автор:

264 ден 330 ден

Под ѓаволовиот мост

Клејтон е почитуван семеен човек; татко, сопруг, професор, тренер и училишен советник, кој пред пове..

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: veruvaj mi, anders roslund