Секоја среда, како часовник, теророт се враќа.

Изгледаше навидум како обична среда, се додека не заѕвони телефонот. Мистериозниот повикувач остави застрашувачка порака во редакцијата на локалниот весник која никој не ја сфати како сериозна закана. Но, со случката од наредната среда стана јасно дека заканите се упатени кон новинарката Алис Хендерсон.

Некој сакаше таа да страда, но зошто? Нејзините храбри написи ја направија популарна локална новинарка, но, дали можеби нејзиното минато, а не нејзината професија е тоа што ѝ го стави животот во опасност?

Со секоја измината среда не само таа, туку и целото нејзино семејство се на нишанот на демначот. Дали Алис може да открие кој стои зад сето ова, пред застрашувачките закани да станат незамислива реалност?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ќе ти вратам за се

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Тереса Дрискол
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Одмазда

Инспекторката Силвија Силјановска е во Берлин на специјализација. Заедно со нејзиниот партнер Волтер..

Автор:

256 ден 320 ден

Куќа без спомени

Исчезнатото момче е пронајдено во шумата кога веќе сите ја изгубиле надежта. Николин има дванаесет г..

Автор:

472 ден 590 ден

Замка

Познатата писателка Линда Конрадс е мистерија за читателите и медиумите. Живее многу повлечено. Скор..

Автор:

360 ден 450 ден

Прободен

Убиец или жртва?Торе Пули некогаш беше моќна фигура на криминалната сцена во Осло и име што предизви..

Автор:

344 ден 430 ден

Ознаки: kje ti vratam za se, teresa driskol