Петгодишно дете е киднапирано од градинка среде бел ден.

Детективката Мина Дабири и нејзиниот тим се повторно во акција. Веднаш пронаоѓаат сличности со друго киднапирање – за жал, со трагичен крај. Сфаќаат дека се соочуваат со опасен убиец. За да ја реши загатката за првпат по драматичните настани пред две години, Мина бара помош од менталистот и нејзин стар пријател, Винсент Волдер. Нивниот однос е посебен. Ѕидот што ги делеше почнува да пука кога повторно ќе се сретнат.

Винсент и полицијата пронаоѓаат паралела помеѓу последното киднапирање и други исчезнати деца. Прашање на време е кога ќе исчезне уште некој и затоа мораат брзо да дејствуваат. Во меѓувреме, отуѓената ќерка на Мина влегува во мистериозниот свет на Епикура, таинствена организација која тврди дека е центар за развој на лидерство. Може ли Мина да го заштити своето дете, кое воопшто не знае дека Мина постои?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Култ

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Камила Лекберг, Хенрик Фексеус
  • Достапност: На залиха
  • 650 ден
  • 520 ден


Слични продукти

Убиството на теренот за голф

Итен повик за помош го носи Херкул Поаро во Франција. Но тој стигнува предоцна за да го спаси клиент..

Автор:

280 ден 350 ден

Животот што го посакуваше

Од зад завесите, Сара кришум го набљудуваше младиот брачен пар како излегува од куќата. Беше невооби..

Автор:

392 ден 490 ден

Ослободување

Брилијантна и неизвесна приказна за мрачната страна на друштвените медиуми. Книгата ќе те натера да ..

Автор:

320 ден 400 ден

Хипнотизер

Што се крие човековиот мозок и колку длабоко може да се навлезе во него за да се откријат негов..

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: kult, kamila lekberg, henrik fekseus