Парис Пералта е осомничена дека го убила својот славен сопруг, а нејзиното минато што долго време го криела сега се заканува да ѝ ја уништи иднината.

Парис е уапсена во нејзината бања. Покриена е со крв и држи жилет, додека сопругот лежи мртов во кадата зад неа. Таа знае дека ќе биде обвинета за убиство. Но, колку и да изгледа лошо сето ова, тоа не е она што најмногу ја загрижува. Поради непосакуваното медиумско внимание што сега ја опкружува, прашање на време е кога некој од нејзиното минато ќе ја препознае и ќе ѝ го уништи новиот живот кој толку напорно работеше да го изгради.

Дваесет и пет години претходно, Руби Рејес, позната како Ледената кралица, беше осудена за слично убиство во судскиот процес што ја разбранува Канада во почетокот на 1990-тите. Рејес знае која е навистина Парис и кога неочекувано излегува од затвор, се заканува дека ќе ги открие сите нејзини тајни. Оставена без избор, Парис мора најпосле да се соочи со мрачното минато од кое мислела дека избегала еднаш засекогаш.

Бидејќи единственото нешто полошо од обвинение за убиство се две обвиненија за убиство...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Се што правиме во мракот

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Џенифер Хилиер
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Повикот на кукавицата

Број 1 интернационален бестселер. Напнат крими-роман сместен во атмосферата на Лондон – од тивк..

Автор:

550 ден

Јас те сакам повеќе

КОГО САКАШ?Едно прашање, минијатурно делче од секундата и Брајан Дарби паѓа мртов на кујнскиот под в..

Автор:

420 ден

Инферно

Данте инспирираше раѓање на уште едно уметничко дело! Но уметничко дело кое сее смрт! Дали ИНФЕРНО з..

Автор:

600 ден

Дебитант

„Дебитант“ е совршен, смртоносен отров, кој не остава траги. Неговиот создател, хемичарот Калит..

Автор:

350 ден

Ознаки: se sto pravime vo mrakot, djenifer hilier