Берлин, 1930 година. За време на војната, Софи и нејзиниот маж кој е научник се принудени да „играат“ според правилата на Хитлер. Само поради брилијантниот ум на Јирген, тие живеат во замок со слуги и дадилки, нивната љубов цвета, но сепак, не се среќни.

По дваесет години, животот во целост им се менува. Јирген станува најистакнат научник, но Софи се уморува да ја игра „играта”, која не е по нејзина волја. Таа сака да живее поразличен живот од оној што ѝ е наметнат, живот кој може да ги стави нивните животи во опасност… Дали вреди да го ризикува својот живот и животот на нејзините најмили, само за да ја постигне целта?

Срцепарателна приказна за љубовта, семејството и за изборите што луѓето ги прават кога се најслаби.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Германската жена

  • 550 ден
  • 440 ден


Слични продукти

Кирка

Магична книга која ткае поинаква приказна за волшебничката Кирка.Неугледна, повлечена и без никакви ..

Автор:

400 ден 500 ден

Кула од карти

Животот на Софија и Марко, и на нивното мало синче Тадеј, по случувањата од романот „Продолжи да оди..

Автор:

280 ден 350 ден

Агнес

Јулија е господарка на сопствениот живот. Никој како неа не умее толку цврсто и разумно да ги држи к..

Автор:

280 ден 350 ден

Последното што тој ми го кажа

Бестселер бр. 1 на "Њујорк тајмс"„Неодоливо возбудлива“ (според „Ентертејнмент викли“), мистерија за..

Автор:

280 ден 350 ден

Ознаки: germanskata zena, keli rimer