Од зад завесите, Сара кришум го набљудуваше младиот брачен пар како излегува од куќата. Беше невообичаено да се видат луѓе на соседниот имот. Се прашуваше колку тоа ќе ги промени нивните животи. Засега, реши да почека и подобро да ги запознае. Мораше да ја стекне нивната доверба.

Кога го запознав Ричард, веднаш се вљубив во него. Можеше да ми обезбеди сè што отсекогаш сум посакувала. Куќа од соништата, безбедност, а најмногу од сè, љубов по којашто очајно копнеев. Живеевме мирен живот среде пустелија, само ние во нашиот мал свет.

Затоа, кога се продаде куќа отспротива што беше празна со години, бев исплашена. Дали нашите нови соседи ќе го распарчат совршениот живот што Ричард го создаде за нас? Штом ги запознав Џулиет и Дени, се уверив во спротивното. Обземени од тага по смртта на нивната ќерка, се преселиле овде во потрага по мирен живот и шанса за нов почеток. За кусо време увидов дека токму такви соседи ни беа потребни.

Сè беше добро додека Џулиет не го виде детето во нашата градина. Морам да ја убедам дека си замислува. Морам да го направам Ричард среќен. Ако сакам да го сочувам она што го имам, таа никогаш не смее да ја дознае вистината.

Дека мојот совршен живот е изграден на најсмртоносната лага...Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Животот што го посакуваше

  • Издавачка куќа: Букленд
  • Автор: Мел Шерат
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Месечарот

Како дете и во тинејџерските години, Леон имал проблеми со несоница. Месечарејќи, знаел дури и да ст..

Автор:

336 ден 420 ден

Другата сестра Болејн

Кога четиринаесетгодишната Мери Болејн доаѓа во дворецот, таа го привлекува вниманието на згодниот и..

Автор:

504 ден 630 ден

Солзи од килибар

Од татковината што наскоро ќе им исчезне, две семејства од различни делови на Прусија, Шипер и Халбр..

Автор:

552 ден 690 ден

Изгубената ќерка

Дали би се оддалечиле од сопственото дете само за да му овозможите спокоен живот? Кога срцето н..

Автор:

376 ден 470 ден

Ознаки: zivotot sto go posakuvase, mel serat