Таа го освои срцето на најпосакуваниот плејбој. Но, дали тој сепак може да одолее на најубавите жени кои го посакуваат?

Џек, најголемиот срцекршач, не се ни надева дека некогаш ќе се заљуби. Тој не ни сонувал дека ќе се заљуби во Лорлин – девојката која може да ги задоволи сите негови очекувања. Неговиот живот покрај неa му станува бајка…, сè додека неговото мрачно минато не ја уништи.

Тој сака да ја засолни Лорлин и да ја држи неизвалкана од неговото минато, но сето тоа изгледа невозможно кога вечерните искушувања го прогонуваат… Дали сепак е можно да најде среќа и покрај многуте искушенија?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Убавина од љубов

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Џорџија Кејтс
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Бајка во Њујорк

Дали во Менхетен има приказни во кои „сите си живееја среќно до крајот на животот“? Дознајте го..

Автор:

336 ден 420 ден

Татјана и Александар 2

Татјана е осумнаесетгодишна трудна вдовица кога бега од војната во Ленинград со надеж за нов живот в..

Автор:

400 ден 500 ден

Збогум најмила

Што е поважно, дали љубовта или пријателството? Дали правдата или мајчинството? И ако човек не може ..

Автор:

336 ден 420 ден

Преблиску

Тој имаше тајна што го сруши нејзиниот свет. Таа сè што знаеше за него, не беше вистина.Откако Блер ..

Автор:

360 ден 450 ден

Ознаки: ubavina od ljubov, djordjija kejts