Љубов помеѓу две домски деца Јане и Санија кои припаѓаат на различни вери и нации е доказ дека пред вистинска љубов ниту една пречка не е доволно „трнлива“.

…– Што убаво ќе звучи наслов на филмот што за неа допрва ќе се сними да се вика: „ТРНЛИВИОТ ПАТ НА ЕДНА ЉУБОВ“ – рече Вера.

– Многу убаво кажано. Навистина беше трнлив, но ние многу се сакавме и сите „трње“ како се појавуваа така во корен ги сечевме –додаде Јане. …

Хит роман на Милијана Павловска! Роман во кој се преплетуваат како бисери на ѓерданот највредните човечки доблести: љубов, почит, другарство, благодарност, одговорност, посветеност, грижа и…

Почитувани читатели пред Вас е четиво што ќе ја оплемени и разгали вашата душа.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Трнливиот пат на една љубов

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Милијана Павловска
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден
  • 280 ден


Слични продукти

Пеколот на Габриел

Тој е млад, арогантен и пеколно жежок професор на универзитет, кој не може да биде со жена повеќе од..

Автор:

560 ден 700 ден

Последната пролет во Париз

Една сосема обична старост и рутинска новинарска задача ќе ги спои судбините на две непознати жени. ..

Автор:

360 ден 450 ден

Пред да заспиеш

Преку блажено несигурниот глас на нараторот Карин, Пред да заспиеш се враќа назад, од денешниот Осло..

Автор:

399 ден 499 ден

Разговори со пријатели

Франсис е млада жена со навидум студен карактер и мрачна надворешност, која се занимава со пишување ..

Автор:

360 ден 450 ден

Ознаки: trnliviot pat na edna ljubov, milijana pavlovska