Чудесна, неизвесна и богата приказна за љубителите на Лусинда Рајли…

Џулија Бекет за првпат ја здогледува куќата Грејветерс на само пет години, но уште тогаш има некое претчувство дека тоа некогаш ќе биде нејзина куќа. И кога конечно станува сопственичка на куќата после долги години, почнува да се сомнева дека постои причина што била привлечена кон неа.

Како Грејветерс да е портал помеѓу два света, таа во соништата повремено се транспортира во седумнаесеттиот век и станува Маријана; млада жена во Англија која се бори против опасности, сиромаштија и предавства, сето тоа под прангите на забранета љубов.

Со секое враќање назад, Џулија станува сè поопседната со минатото… па почнува да се плаши дека животот на Маријана целосно ќе го засени нејзиниот и мора да најде начин некако да го остави минатото зад себе или ќе ја изгуби шансата за среќа во сегашноста.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Маријана

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Сузана Кирсли
  • Достапност: На залиха
  • 420 ден


Слични продукти

Најдобри намери

„Најдобри намери“ е семејна сага и прекрасна љубовна приказна напишана од еден од најголемите режисе..

Автор:

390 ден

Но и јас

Лу Бертињак има 13 години, коефициент на интелигенција 160 и способност внимателно да ги набљудува л..

Автор:

300 ден

Бестрашните пилотки

Прекрасна приказна за Женската воздухопловна служба чија храброст за време на Втората светска војна ..

Автор:

450 ден

Бронзениот коњаник 1

Златните неба и прозрачните квечерини на белите ноќи и понатаму го чуваат сјајот на минатото. Величе..

Автор:

500 ден

Ознаки: marijana, suzana kirsli