Нејзиното животно искуство со анксиозноста ја направи најдобра докторка за лекување на тинејџери.

Кога Клои имаше дванаесет години, шест тинејџерки исчезнаа во нејзиниот град. До крајот на летото нејзиниот татко е уапсен и веднаш осуден на затворска казна. Клои и остатокот од нејзиното семејство остануваат да се борат со вистината и се обидуваат да продолжат напред – да се справат со последиците.

По дваесет години Клои е психолог и се подготвува за својата свадба. Никој не знае чија ќерка е и таа има намера така и да остане. Конечно го добива спокојот за кој толку напорно се труди. Меѓутоа, понекогаш таа се чувствува без контрола над сопствениот живот, како и проблематичните тинејџерки кои се нејзини пациентки. И кога мисли дека минатото е зад неа, исчезнува уште една атрактивна девојка, па друга и тоа застрашувачко лето повторно ја враќа назад во темнината… Дали таа е параноична и гледа паралели што не постојат или пак некој знае која е таа?

Маестрален лирски трилер кој ќе ве води на незапирливо патување низ процепите на човечката психа: помеѓу доброто и злото, темнината и светлината на човечкиот ум.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Светло во темнината

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Стејси Вилингам
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Лузна

Една љубовна приказна. Една загадочна лузна на образот. Многу лаги. Дали навистина добро ја познават..

Автор:

360 ден 450 ден

Сите исчезнати девојки

Поминаа десет години откако Николет Фарел – Ник, го напушти провинциското гратче Кулеј Риџ, откако н..

Автор:

344 ден 430 ден

Речиси нормално семејство

"Речиси нормално семејство" е напнат роман за компромисите што ги правиме со самите себеси за да одг..

Автор:

400 ден 500 ден

Сфинга на гневот

Кога уредникот на издавачката куќа „Веда“ дознава дека еден познат писател е пријавен како исчезнат,..

Автор:

280 ден 350 ден

Ознаки: svetlo vo temninata, stejsi vilingam