Срцепарателно писмо. Заклучена девојка. Нерешена мистерија.

1956 година: Кога Ајви Џенкинс останува трудна, нејзиното посрамотено семејство ја испраќа во католичкиот манастир Света Маргарита – мрачна, страшна куќа за немажени мајки. Потоа го даваат нејзиното бебе на посвојување против нејзина волја. Иако Ајви треба да излезе оттаму за две до три години, таа никогаш нема да го напушти местото.

Сегашност: Саманта Харпер е новинарка очајна за малку одмор. Кога случајно налетува на писмо од минатото, истото ја шокира и трогнува. Писмото е од млада мајка која моли да ја спасат од Света Маргарита. Пред да биде предоцна.

Сем се навлекува на трагичната приказна и открива многу смртни случаи околу жената и нејзиното дете. Кога дознава дека планираат да ја рушат Света Маргарита, ѝ остануваат неколку дена да ја реши шеесетгодишната мистерија пред вистината да биде изгубена засекогаш. А тоа патем е вистина што никогаш не би можела ни да си ја замисли…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Девојката од писмото

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Емили Гунис
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден
  • 360 ден


Слични продукти

Снежно слепило

„Снежно слепило“ ја раскажува приказната за младиот полицаец Ари Тор, кој уште пред да ја заврши ака..

Автор:

264 ден 330 ден

Причини да се преживее

"Предодредена да стане модерен класик." - Entertainment WeeklyНа дваесет и четиригодишна возраст све..

Автор:

336 ден 420 ден

Токио

Греј е во Токио во потрага по изгубен филм, што ги прикажува настаните од Нанкинг. Велат дека филмот..

Автор:

376 ден 470 ден

Лазар

Јурек Валтер е убиен пред многу години. Полицајците продолжуваат да се занимаваат со други случ..

Автор:

440 ден 550 ден

Ознаки: devojkata od pismoto, emili gunis