„Начин на љубење“ е необична книга со приказни кои ни даваат можност повторно да го погледнеме светот низ детски очи. Приказните на Валтер Уго Мае може да се читаат и како бајки за возрасни и како раскази за млади читатели, избегнувајќи ги жанровите низ еден необичен светоглед во кој фантазијата и реалноста не само што се преплетени, туку и не може да постојат една без друга.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Начин на љубење

  • Издавачка куќа: Артконект
  • Автор: Валтер Уго Мае
  • Достапност: На залиха
  • 230 ден
  • 184 ден


Слични продукти

Во шумата

“ВО ШУМАТА” е лична, многу интимна приказна за сопственото искуство од моментот на дијагнозата до из..

Автор:

304 ден 380 ден

Кафе Хиена

Романот "Кафе Хиена (Планот за испраќање)", добитник на Европската награда за литература за 2012 год..

Автор:

168 ден 210 ден

Фрида - или за болката

Љубовта и болката се опсесивни теми за Славенка Дракулиќ, а во Фрида Кало пронашла хероина којашто ѝ..

Автор:

399 ден 499 ден

Уметноста на слободното време

Една необична, но многу едноставна тајна мудрост нѐ учи дека и најмалиот алтруистички чин го збогату..

Автор:

240 ден 300 ден

Ознаки: nacin na ljubenje, valter ugo mae