Запливај во научнофантастичните води – на нивното дно те чека вистината. Вистината никогаш не е лесно достапна. Треба длабоко и упорно да нуркаш за да ја досегнеш. А "Овириум" е длабок свет во кој случајностите се апстрактни.

За првпат во своето постоење, Чуварот на Преминот, битието познато како Смртта, ќе се соочи со човек кој ќе ги сруши сите правила што таа ги познава. Неговата посебност ќе го разбуди стравот на Смртта од пророштвото постаро од времето. Приказната, раскажана од мистериозен наратор, почнува со едно необично момче со едноставно име што често го слушаш во секојдневјето, а можеби дури и самиот го носиш – Матеј. Потонат во сопствениот свет, тој ја открива својата различност. Таа подразбира нов поглед во огледалото. А таму ќе ја најде Смртта во ново руво. Дали таа е неговиот спасител или џелат? Што значи смртта за Матеј, а што Овириум за Смртта? Најпосле, што ќе значи „Овириум“ за тебе?

Откопај ја легендата – оваа книга е твојата шанса да дознаеш.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Овириум – отаде смртта

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Агрон Усеини
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден
  • 280 ден


Слични продукти

Како да се биде девојка

Една поинаква книга за девојки!Дали некогаш си се запрашала зошто постојат правила кои се чини дека ..

Автор:

224 ден 280 ден

Клетници 2

Напишан во 1862 година, „Клетници“ се смета за еден од најзначајните романи на деветнаесеттиот век. ..

Автор:

472 ден 590 ден

Свеќите горат до крајот

Извонреден роман за еден љубовен триаголник, за пријателството и верноста, за предавството, гордоста..

Автор:

224 ден 280 ден

Кандид и Задиг

Најзначајните литературни дела на еден од најголемите духови на европската и на светската цивилизави..

Автор:

280 ден 350 ден

Ознаки: ovirium, otade smrtta, agron useini