Твојот мистериозен пријател ја продолжува приказната – зандана чијшто крај би била неговата слобода. Прочитај ја и ослободи го.

Во вториот дел од серијалот „Овириум“ ќе отриеме кој е таинствениот наратор што нè запозна со чуварот на Преминот, Смртта. Но и многу повеќе од тоа.

Матеј е исчезнат, небаре земјата го проголтала. Матеа – неговата сестра близначка, се впушта во потрага по него. Таа е нишката која ќе го отплете јазолот на пророштвото. А пророштвото веќе е разнишано. Од страница во страница, постепено откриваме кое е значењето на Матеа – двојничката на Матеј и Носител на Времето, Црвенокосата кралица и големата Оракула каква што нејзиниот свет дотогаш не видел. Ќе отпатуваме на необична планета која крие дел од пророштвото. Ќе ги откриеме чудните доживувања со една цел – каде е Матеј?

Мистерија, одмазда, магични преобразби – сè што треба да има во фантазија која остава без сон.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Овириум – помеѓу светови

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Агрон Усеини
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден
  • 280 ден


Слични продукти

Начин на љубење

„Начин на љубење“ е необична книга со приказни кои ни даваат можност повторно да го погледнеме свето..

Автор:

184 ден 230 ден

Ветената земја

Фасцинантен, длабоко личен приказ на поновата историја од претседателот кој не инспирираше да верува..

Автор:

760 ден 950 ден

Иднината на умот

Мичио Каку е професор по физика на њујоршкиот Градски универзитет, соосновач на теоријата на поле на..

Автор:

480 ден 600 ден

Вегетаријанка

Во „Вегетаријанка“, роман награден со Меѓународната книжевна награда „Букер“, низ три приказни ја сл..

Автор:

264 ден 330 ден

Ознаки: ovirium, pomegju svetovi, agron useini