Агата Одли: Нема за мене случај чуден...

Агата Одли тукушто наиде на нејзиниот следен голем случај... убиство во Британскиот музеј. Но, како што Агата почнува со копање под површината, така кај неа се јавува сомнеж дека се подготвува поширок заговор во подрачјето под Лондон – заговор во кој се вклучени една напуштена метро-станица, голем огномет и пет илјади тони златни прачки.

За среќа, Агата ги следи трагите...

Втора книга во оваа нова возбудлива супердетективска едиција!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Агата Одли : Убиство во музеј

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Лина Џонс
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден
  • 280 ден


Слични продукти

Басни и бајки

Светот на овие хрватски бајки е необичен и прекрасен, а магичните фантазии на Мажураниќ се незаборав..

Автор:

240 ден 300 ден

Кика и г. Несоница

Приказна за имагинативна, активна петгодишна девојка Кика, која заедно со својот измислен пријател г..

Автор:

240 ден 300 ден

Скелиг

"Скелиг" е една од најпопуларните книги за млади објавени во последната деценија. Замислен како моде..

Автор:

224 ден 280 ден

Концертот на животните

Знаете ли дека и животните од шумата сакаат да се забавуваат!? Затоа животните од оваа приказна..

Автор:

240 ден 300 ден

Ознаки: agata odli, ubistvo vo muzej, lina djons