Анастасија Ален цел живот дава сѐ од себе за да добие шанса да влезе во Американскиот олимписки тим. Се натпреварува во лизгање уште од петгодишна возраст, има комплетна студентска стипендија благодарение на нејзината позиција во лизгачкиот тим и секојдневен распоред на активности од кои би липала и најамбициозната личност на светот. Стаси не си игра, Стаси секогаш цели на победа. Без исклучоци.

Нејтан Хокинс никогаш немал проблем што не може да го реши. Како капитен на Тајтанс, добро знае што значи одговорноста да го носиш целиот тим на рамена на мразот. Но благодарение на едно недоразбирање, двата тима мораат да го делат лизгалиштето, а партнерот на Анастасија се повредува. Тогаш Нејт е принуден да го замени хокеарскиот стап за хеланки и стариот страшен тренер за уште пострашен.

Тие се заглавени заедно на повеќе од еден начин, но во ред е, бидејќи Анастасија мрази хокеари… нели?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Скрши го мразот

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Хана Грејс
  • Достапност: На залиха
  • 590 ден
  • 472 ден


Слични продукти

Животот е краток како сон

Рим, 1936 година. Алиса Крифорд, дописничка од Њујорк хералд трибјун, сведочи за триумфалното враќањ..

Автор:

400 ден 500 ден

Бадникова вечер во Фрајдеј Харбор

На едно мало девојченце му е потребно семејство...Една лоша дождлива вечер, шестгодишната Холи го из..

Автор:

312 ден 390 ден

Камено срце

Откако срцето на Кејси се скрши, таа мислеше дека никогаш повеќе нема да се заљуби. И кога целиот не..

Автор:

392 ден 490 ден

Зулејха ги отвора очите

Приказната започнува во мало татарско село во 1930 година. Микрокосмос во кој жената е објект на пос..

Автор:

360 ден 450 ден

Ознаки: skrsi go mrazot, hana grejs