Сара има на располагање едно лето да организира пет свадби како од бајките. Но, дали таа ќе успее во тоа?

Сара и Гевин решија да реставрираат еден стар замок сместен по течението на Дордоња, меѓу прекрасните лозја во Бордо и да отворат место за свадби каде бајките се остваруваат… Но, кога Сара го пронаоѓа Гевин во туѓа прегратка нивната заедничка среќа исчезнува како меур од сапуница.

Соочена со пет двојки кои допрва треба да кажат „Да“, таа сфаќа дека е оставена сама да биде домаќин на свадбите што треба да се организираат за време на првата сезона откако го отворија местото за организирање на свадби. За летото да помине без проблем, Сара мора да го закопа своето скршено срце и да го надмине стравот дека набрзо ќе мора да се врати назад во Лондон.

Така, кога згодниот Томас Кортини, експерт за вино и локален диџеј, ќе се појави во нејзиниот живот, Сара конечно се осмелува да здивне и да се надева дека летото можеби нема да биде целосна катастрофа…

Дали Сара ќе успее да го спаси својот нов бизнис и да ја најде својата вистинска љубов?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Сезона на соништата

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Фиона Валпи
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Тајната сопруга

Вечна љубов. Брутална грижа на совест. Скршени срца…1914: Русија е на раб на колапс и семејството Ро..

Автор:

360 ден 450 ден

Божиќ во Шкотска

Во снежните Шкотски Гори, Сузан Мекбрајд сонува за совршен Божиќ. Нејзините три посвоени ќерки доаѓа..

Автор:

392 ден 490 ден

Девојка од мал град

Таа е девојка од мал град…Либерти Џоунс има соништа и одлучност што ќе ја одведат далеку од Велком, ..

Автор:

336 ден 420 ден

Крај за паметење

Офелија Бишоп е вљубена тинејџерка. Таа и младиот Кајл Кимптон заминуваат во Холивуд, заедно да ги о..

Автор:

344 ден 430 ден

Ознаки: sezona na sonistata, fiona valpi