Не се плашете од љубовта, прифатете ја и таа ќе ве направи среќни.

Фелисити „Физи“ Чен е целосно збунета откако добива понуда да напише сценарио за ТВ шоу. Секако, таа има неверојатна кариера како обожава на писателка со многу љубовни бестселери, но Физи не го живее животот според нејзините романи. Таа никогаш во животот не била заљубена.

Страст? Да, дефинитивно.

Но, сега се наоѓа во ситуација која не може да си ја објасни, зошто чувствува несвестица кога тој е блиску до неа и тоа дека не може да престане да размислува за него? Таа цел живот им помагала на своите читатели околу љубовните дилеми, но сега се чувствува дека сето тоа било лага.

Конор Принц, режисер на документарни филмови и самохран татко. Кога од неговиот шеф добива наредба да создаде реално ТВ шоу, тој е надвор од неговиот елемент. Очајни да го најдат решението за што поромантично шоу, сè уште збунетата Физи му нуди на Конор совршено решение.

ТВ шоу „Експериментот вистинска љубов“ цел свет да биде сведок како кралицата на романтичните бестселери лудо се вљубува во некого.

Но, таа би се согласила само ако се исполнат нејзините барања.

Кога светлата ќе се запалат и сите погледи ќе бидат вперени во неа, излегува дека Физи својата љубов ќе ја најде зад камерите...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Експериментот Вистинска љубов

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Кристина Лорен
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Нишка

Топла, живописна и прекрасно обликувана, „Нишка“ е безвременска приказна за пријателството, за љубов..

Автор:

440 ден 550 ден

Дарбата на кројачката

Ова е една привлечна приказна за три млади жени кои се соочуваат со невозможен избор. Како ќе и..

Автор:

392 ден 490 ден

Лето како во Мама миа

Лорел не ризикувала никогаш во животот. Сепак, како што се приближува летото, решена е да го направи..

Автор:

312 ден 390 ден

Списокот за читање

Незаборавен и трогателен дебитантски роман за тоа како случајна средба со список за читање во една б..

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: eksperimentot vistinska ljubov, kristina loren