Еден ден, пет животи, но чии срца ќе бидат скршени со завршувањето на ноќта?

Денот за сите започна вообичаено како и секој друг. Трес Вокер го испраќаше својот сакан сопруг Макс на работа, незнаејќи дека токму на тој ден ќе го роди нивното прво дете и целосно несвесна дека кога ќе се обиде да го пронајде Макс, тој нема да биде таму каде што требаше да биде.

Во исто време, и најдобриот пријател на Макс, Ноа Кларк, се збогуваше со неговата сопруга Ања, пред да замине на работа, несвесен дека наскоро ќе открие дека жената што ја обожаваше го лажела со години.

И најблиската пријателка на двата пара, неодамнешната вдовица, Ненси Џенкинс, се подготвуваше да се сретне со Еди, нејзината прва вистинска љубов од училишните денови. Дали Ненси ќе има шанса повторно да го запали стариот пламен или ќе избере да остане покрај Трес кога ù е најмногу потребна?

„Еден ден со тебе“, приказна за две судбоносни збогувања, две неочекувани средби и едно деноноќие што ќе смени сè.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Еден ден со тебе

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Шари Ло
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Татјана и Александар 1

Татјана е осумнаесетгодишна трудна вдовица кога бега од војната во Ленинград со надеж за нов живот в..

Автор:

400 ден 500 ден

Над дождот

Мигел и Елена се среќаваат во старски дом во Тарифа, на возраст во која веруваат дека преживеал..

Автор:

472 ден 590 ден

Под мермерно небо

Страсна, раскошна приказна за изградбата на познатиот дворец Таџ Махал и распадот на едно владетелск..

Автор:

360 ден 450 ден

Мапирање на сол и ѕвезди

Во традицијата на романите на Халед Хосеини, приказна за судбината на семејства во потрага за мир и ..

Автор:

336 ден 420 ден

Ознаки: eden den so tebe, sari lo