"Неговите очи ми кажуваа сѐ што со гласот не можеше. Разменивме илјада зборови без да изустиме ниту еден..."

Бегајќи од сеќавањата за трагичната смрт на татко ѝ, Бри Прескот ќе пристигне во заспаното, крајезерско гратче Пелион, полна со надеж дека овде конечно ќе го пронајде мирот, кој очајно ѝ е потребен. Но, оковите сѐ уште ја држат врзана за минатото. Кога случајно ќе го сретне Арчер Хејл, немо, но презгодно момче, кое живее изолирано на својот огромен имот, таа верува дека токму тој го чува клучот за нејзината слобода. Ќе ѝ помогне ли тој да си ги залечи раните?

Срцето на Арчер е одамна затворено за љубов. Во сообраќајна несреќа, освен што ги загубил родителите, го загубил и својот глас. Отфрлен од сите, тој нема со кого да разговара... Сѐ додека не се појави Бри. Ќе му помогне ли таа конечно да се слушне неговиот глас?

Толку многу страст и толку многу болка се преплетени во оваа емотивна приказна за двајца луѓе што учат како повторно да веруваат некому. Но, се чини дека тишината на Арчер е она што ќе им помогне да разберат оти понекогаш, сѐ што ни е потребно е една личност што ќе успее да го слушне нашето срце, звук што никој друг не се ни обидел да го чуе.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Гласот на Арчер

  • Издавачка куќа: Букленд
  • Автор: Миа Шеридан
  • Достапност: На залиха
  • 520 ден
  • 416 ден


Слични продукти

Трнливиот пат на една љубов

Љубов помеѓу две домски деца Јане и Санија кои припаѓаат на различни вери и нации е доказ дека ..

Автор:

280 ден 350 ден

Панк 57

Се заљубив во твоите зборови. За жал, ти беше добар лажго...Рајан: Тој е вообразен со его погол..

Автор:

392 ден 490 ден

Лаги што поврзуваат

Два часот по полноќ, една саботна вечер во пролетта на 2001 година, дваесет и осумгодишната Сесили Г..

Автор:

392 ден 490 ден

Две средби на полна месечина

Сем беше нејзината прва љубов. Нејзиното прво сè. Вклучувајќи го и нејзиното прво скр..

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: glasot na arcer, mia seridan