Трилери и мистерии

Островот Сахалин

Северна Кореја прва го зададе ударот, а САД не го остави ударот без одговор, така што избувна Третат..

Автор: Едуард Веркин

344 ден 430 ден

Порака во шише

Израснат во екстремно религиско семејство, кога пораснал, педантно и безмилосно тргнал во поход да с..

Автор: Јуси Адлер-Олсен

400 ден 500 ден

Северната страна на срцето

Долорес Редондо постигна голем успех со „Бастанската трилогија“ („Невидливиот чувар“, „Заветот на ко..

Автор: Долорес Редондо

480 ден 600 ден

Се колнам

Трауматичното минато и кошмарите од детството ја поттикнаа Бри да стане најдобра детективка за убист..

Автор: Мелинда Ли

384 ден 480 ден

Последното нешто што ми го кажа таа

Непосредно пред својата смрт, бабата на Никола, Бети, ѝ шепоти дека на крајот од дворот се наоѓаат н..

Автор: Линда Грин

336 ден 420 ден

Хипнотизерот

Неврохирург, преку хипноза го пере умот на група девојки. Медиумите го нарекуваат ‘Хипнотизерот’. То..

Автор: Ричард Роналд

368 ден 460 ден

Сестра

„Јас би направила сѐ за тебе, само да можам повторно да те видам. Тука е помирно и тишината ми дава ..

Автор: Розамунд Лаптон

376 ден 470 ден

Ноќта кога Оливија падна

Аби Најт ја буди среде ноќ ѕвонењето на телефонот со трагичната вест дека нејзината ќерка, тинејџерк..

Автор: Кристина Мекдоналд

392 ден 490 ден

Девет совршени туѓинци

Дали десет дена во здравствено одморалиште навистина можат да ве променат засекогаш? Овие девет..

Автор: Лијан Моријарти

384 ден 480 ден

Рандеву

Нешто лошо ù се случи на Алисон Тејлор. Нејзината саботна вечер почна нормално. Поради разделба..

Автор: Луис Џенсен

336 ден 420 ден

Златната топка и други раскази

Дали се работи за гест на добра волја или, пак, злобна замка што го намамува Руперт Сент Винсент и н..

Автор: Агата Кристи

304 ден 380 ден

По погребот

Покојниот Ричард Абернети нема јасен наследник на неговиот имот, така што остава тестамент за поделб..

Автор: Агата Кристи

304 ден 380 ден

И не остана ниту еден

Осум луѓе, кои меѓу себе не се познаваат и немаат никаква врска еден со друг, се поканети да дојдат ..

Автор: Агата Кристи

304 ден 380 ден

Островот на пеликаните

Уште една крими-драма што е сосем поинаква од која било книга од тој жанр. Дејството ги следи с..

Автор: Миодраг Мајиќ

320 ден 400 ден

Џелатот

Замислете го вашиот најголем страв. А сега замислете како го доживувате истото, како да се будите ди..

Автор: Крис Картер

392 ден 490 ден

Прикажани 121 до 135 од 236 (16 страни)