Трилери и мистерии

Мртва ладна

Во бајковитото село Три Пајнс во Квебек, додека селаните се подготвуваат за Божиќ, некој се подготву..

Автор: Луиз Пени

400 ден

Последниот преживеан

Теди Клок, по вторпат во својот живот, преживува масакр. Одвај се спасил кога пред две години б..

Автор: Тес Геритсен

490 ден

Не пукај Истанбул

Колку пати овој град пукал во сите нас…Некој конечно го бара познатиот истанбулски детектив Ремзи Ун..

Автор: Џелил Окер

500 ден

Татко ми, Босфор

На самиот крај од XIX век и почетокот на XXI век, некаде помеѓу современиот свет и почетокот на падо..

Автор: Јован Илиески

350 ден

Одмазда

Инспекторката Силвија Силјановска е во Берлин на специјализација. Заедно со нејзиниот партнер Волтер..

Автор: Емилија Златкова Анастасова

320 ден

Слатко сонувај

Исчезнувањето на две четиригодишни девојчиња не може да биде заборавено, иако може да остане неразја..

Автор: Андерс Рослунд

500 ден

Девојките што горат

Експлозивен трилер од авторката на „Човекот од креда“ за селцето Чепел Крофт кое крие тегобни тајни...

Автор: К. Џ. Тjудор

500 ден

Светло во темнината

Нејзиното животно искуство со анксиозноста ја направи најдобра докторка за лекување на тинејџери.Ког..

Автор: Стејси Вилингам

490 ден

Ноќниот крадец

Кога сите спијат, тој влегува во нивните куќи. Зема само една работа – фотографија од нивното дете. ..

Автор: Џој Елис

490 ден

Читачот на трупови

Мртвите секогаш ги издаваат своите убијци...Во средновековна Кина само најпаметните судии успевале д..

Автор: Антонио Гаридо

700 ден

Мрежата на злото

Детективката Џесика Ниеми решава нов случај: Лиза Јамамото, една од најуспешните инфлуенсери во Финс..

Автор: Макс Сек

490 ден

Признание

Една ноќ, непознат маж влегува во луксузниот дом на поз­натиот банкар и тајкун Хари Макнамара и него..

Автор: Џо Спејн

430 ден

Дебитант

„Дебитант“ е совршен, смртоносен отров, кој не остава траги. Неговиот создател, хемичарот Калит..

Автор: Сергеј Лебедев

350 ден

Манипулант

Телефонот го буди Карл Морк од утринската дремка во подрумот од полицискиот штаб. Повикот е од колег..

Автор: Јуси Адлер-Олсен

550 ден

Досие : Љубов

Маја има сѐ, пари со кои може да си дозволи монденски забави, патувања низ светските метрополи, јахт..

Автор: Силвана Величковска

320 ден

Прикажани 61 до 75 од 275 (19 страни)