Трилери и мистерии

13

13

Бескрупулозен обвинителБрилијантен бранителОбвинет што крие тајнаСериски убиец кој седи во поротата...

Автор: Стив Кавана

383 ден 450 ден

Јас те сакам повеќе

Јас те сакам повеќе

КОГО САКАШ?Едно прашање, минијатурно делче од секундата и Брајан Дарби паѓа мртов на кујнскиот под в..

Автор: Лиса Гарднер

357 ден 420 ден

Џелатот

Џелатот

Замислете го вашиот најголем страв. А сега замислете како го доживувате истото, како да се будите ди..

Автор: Крис Картер

417 ден 490 ден

А потоа

А потоа

Како осумгодишно момче, Нејтан, кој во еден момент е мртов, помина низ светлинскиот туннел. Скокнува..

Автор: Гијом Мисо

169 ден 199 ден

Авантурите на Шерлок Холмс

Авантурите на Шерлок Холмс

„Детективот консултант“ Шерлок Холмс ги решава злосторствата на криминалците на воодушевувачки начин..

Автор: Артур Конан Дојл

298 ден 350 ден

Ако не постои утре

Ако не постои утре

Таа е неговото минато. Тој е нејзината иднина. Ема живее во Њујорк. Со триесет и две години, се уште..

Автор: Гијом Мисо

169 ден 199 ден

Ако прозбориш

Ако прозбориш

Вистинска приказна за три сестри, Ники, Сами и Тори. По повеќе од една деценија го слушнаа зборот Ма..

Автор: Грег Олсен

417 ден 490 ден

Алекс

Алекс

Во случаи со киднапирање, првите неколку часа се клучни. После тоа, малите шанси жртвата да се прона..

Автор: Пјер Леметр

340 ден 400 ден

Ана

Ана

Ана, нејзиниот брат и други деца шетаат низ Сицилија, јадат слатки и конзервирана храна, борејќи се ..

Автор: Николо Аманити

298 ден 350 ден

Ангелски повик

Ангелски повик

Во метежот на најголемиот њурошки аеродром двајца деловни луѓе, буквално, ќе налетаат еден на друг. ..

Автор: Гијом Мисо

169 ден 199 ден

Апартман во Париз

Апартман во Париз

Во Париз се наоѓа едно ателје, скриено во дното на улицата обрасната со зеленило, премногу совршено ..

Автор: Гијом Мисо

169 ден 199 ден

Бебиситерката

Бебиситерката

Една убиена жена, едно исчезнато бебе, еден осомничен и многу прашалници. 33-годишната Керолајн Харв..

Автор: Фиби Морган

468 ден 550 ден

Бегај

Бегај

Твојата ќерка е исчезната. Зависничка е од дрога и од момче кое ја малтретира. И ти ставила јас..

Автор: Харлан Кобен

383 ден 450 ден

Без збогување

Без збогување

Во куќата беше тивко. Не ги слушна родителите да се спремаат за работа, нуту брат ѝ да доцни на учил..

Автор: Линвуд Баркли

383 ден 450 ден

Без излез

Без излез

Додека брза да се врати дома на празниците, Дарби Торн поради снежната бура е принудена да скршне од..

Автор: Тејлор Адамс

230 ден 270 ден

Прикажани 1 до 15 од 281 (19 страни)