Романси

Ахиловата песна

Грција во старо време на богови и јунаци.Поради едно случајно убиство, осамениот принц Патрокле е пр..

Автор: Мадлин Милер

400 ден 500 ден

Лаги што поврзуваат

Два часот по полноќ, една саботна вечер во пролетта на 2001 година, дваесет и осумгодишната Сесили Г..

Автор: Емили Гифин

392 ден 490 ден

Можеби овој Божиќ

„Полн со позитивна енергија, крајно секси и празнично топол – серијалот за браќата О’Нил е совршенст..

Автор: Сара Морган

336 ден 420 ден

Господин вообразен

Утрото започна како и секое друго утро во возот. Сè додека вниманието не ми го привлече типот кој се..

Автор: Вај Киленд и Пенелопи Вард

336 ден 420 ден

Море од спомени

Кога Кендра првпат ја посетува својата болна баба, таа ја замолува да ја запише нејзината ..

Автор: Фиона Валпи

392 ден 490 ден

Ајде погледни ме сега

Нели Саливан секогаш била позната како „Госпоѓата со петгодишен план“. Но, кога ќе остане без р..

Автор: Миранда Дикинсон

336 ден 420 ден

Последното патување на Валентина

Во оваа книга егзотично убавата, но несреќна Алба живее на пловен дом на Темза, каде што ужива во лу..

Автор: Санта Монтефјоре

392 ден 490 ден

Бестрашните пилотки

Прекрасна приказна за Женската воздухопловна служба чија храброст за време на Втората светска војна ..

Автор: Ноел Салазар

360 ден 450 ден

Продавницата за сувенири во Техеран

Во 1953 година во Техеран: две лица за првпат се сретнуваат во една мала продавница – литературна оа..

Автор: Марјан Камали

368 ден 460 ден

Премногу

Љубовта е чудна. Доаѓа од нигде-никаде. Таа е чиста емоција и страст. Емоцијата и страста може да би..

Автор: Ким Холден

376 ден 470 ден

Предалеку

Тој спие со многу девојки, но неа не сака ни да ја допре. Таа го сака тој што не смее ни да го ..

Автор: Аби Глајнс

360 ден 450 ден

Бронзениот коњаник 2

Руската зима го стега Ленинград со своите студени канџи, а германската опсада не попушта ни за миг. ..

Автор: Паулина Сајмонс

400 ден 500 ден

Трач

Од бестселер-авторката на „Њујорк Тајмс“! Емотивната сага "Трач" е прекрасна книга од „кралицат..

Автор: Елин Хилдербранд

320 ден 400 ден

Во туѓа земја

По меѓународниот успех на „Совршената дадилка“, Лејла Слимани раскажува страсна романса меѓу марокан..

Автор: Лејла Слимани

280 ден 350 ден

Сопругата на винарот

„Љубов и предавство, простување и спас, се преплетуваат во приказната на овој прекрасен ро..

Автор: Кристин Хармел

400 ден 500 ден

Прикажани 106 до 120 од 182 (13 страни)