Романси

Разговори со пријатели

Франсис е млада жена со навидум студен карактер и мрачна надворешност, која се занимава со пишување ..

Автор: Сали Руни

360 ден 450 ден

И небото беше наше

"И небото беше наше е вчудовидувачко остварување кое го потврдува возбудливото присуство на Паоло Џо..

Автор: Паоло Џордано

392 ден 490 ден

Задоволството

Андреа Сперели живее убав живот, во потрага e по убавина и не ги почитува правилата на моралот и на ..

Автор: Габриеле Д`Анунцио

240 ден 300 ден

Крај за паметење

Офелија Бишоп е вљубена тинејџерка. Таа и младиот Кајл Кимптон заминуваат во Холивуд, заедно да ги о..

Автор: Џенифер Пробст

344 ден 430 ден

Италијанската девојка

Розана има само единаесет години кога се запознава со Роберто во кафеаната на своите родители во Неа..

Автор: Лусинда Рајли

504 ден 630 ден

Девојката која ја бркаше месечината

Ова е приказна полна со слатка магија, приказна во која две изгубени девојки го наоѓаат своето место..

Автор: Сара Адисон Ален

304 ден 380 ден

Присестра

Изабел треба да е бескрајно среќна – набрзо ќе го добие прекрасниот принц. Но, Изабел не е исклучите..

Автор: Џенифер Донели

360 ден 450 ден

Овој човек

Тој е зависен од адреналин, сака крвта силно да му пумпа во вените… Таа е разочарана од мажите и сак..

Автор: Џоди Елен Малпас

520 ден 650 ден

Преблиску

Тој имаше тајна што го сруши нејзиниот свет. Таа сè што знаеше за него, не беше вистина.Откако Блер ..

Автор: Аби Глајнс

360 ден 450 ден

Уметноста на наследување тајни

Луѓето го гледаат само тоа што сакаат да го видат.Оливија Шо, уредничка на едно од најугледните спис..

Автор: Барбара О’Нил

400 ден 500 ден

Покана за Прованса

Која е цената што ја плаќаме за среќа во животот? Еден сосема нормален ден добивате покана за п..

Автор: Елизабет Адлер

280 ден 350 ден

Се уште мислам на тебе

Дали искреноста е секогаш најдобра опција? "Се уште мислам на тебе" е роман полн со приказни за стар..

Автор: Адел Паркс

360 ден 450 ден

Од жарјето

Чудни се нештата на кои се сеќава човек по трагедија. Како на пример: оглушувачкиот звук на експлоди..

Автор: Али Мартинез

336 ден 420 ден

Оксана

Оксана Алексеев е млада, убава, силна и самостојна жена. Не сонува за љубовни бајки, но едно лето ст..

Автор: Марија Колева Нешиќ

200 ден 250 ден

Сонувај малку

Лошата среќа на Рејчел Стоун зема уште поголем замав. Со празен паричник, расипан автомобил и гладно..

Автор: Сузан Е. Филипс

312 ден 390 ден

Прикажани 91 до 105 од 182 (13 страни)