Романси

Овој човек - опсесија

Ава стана поинаква од жените кои се обидоа, но не успеаја. Никој не се надеваше дека недопирливиот Џ..

Автор: Џоди Елен Малпас

520 ден 650 ден

Покорувајќи го војводата

Таа ја ризикува својата иднина за него, а тој го губи своето место во историјата заради неа.Англија,..

Автор: Иви Данмор

400 ден 500 ден

Договорот

Таа ќе склучи договор со најлошото момче на факултетот…Хана Велс конечно наоѓа некој кој ја возбудув..

Автор: Ел Кенеди

360 ден 450 ден

Татјана и Александар 2

Татјана е осумнаесетгодишна трудна вдовица кога бега од војната во Ленинград со надеж за нов живот в..

Автор: Паулина Сајмонс

400 ден 500 ден

Забранет допир

Тој е осуден убиец во затвор… но таа не се плаши од него.Новинарката Софи Алтон го истражува исчезну..

Автор: Памела Клер

360 ден 450 ден

28 лета

Кога Линк, синот на Малори Блесинг, ќе добие барање од мајка си да се јави на еден телефонски број и..

Автор: Елин Хилдербранд

400 ден 500 ден

Наслада

„Наслада“ e роман на полската авторка Марта Ѓидо награден со Наградата за литература на ЕУ во 2019 г..

Автор: Марта Ѓидо

200 ден 250 ден

Американа

Среде воената диктатура во Нигерија, кога сите се обидуваат како што знаат и умеат да побегнат од зе..

Автор: Чимаманда Нгози Адичи

360 ден 450 ден

Доктор Скандалозен

Тој е доктор заводник – милијардер. Жените фантазираат за него, му се восхитуваат и го посакуваат…Ам..

Автор: Џ. Саман

392 ден 490 ден

Старомодниот водич за љубов и романса

Џесика Бим е девојка која знае да се забавува. Само што во последно време заборава да се појави на р..

Автор: Кирсти Гринвуд

312 ден 390 ден

Татјана и Александар 1

Татјана е осумнаесетгодишна трудна вдовица кога бега од војната во Ленинград со надеж за нов живот в..

Автор: Паулина Сајмонс

400 ден 500 ден

Подарок за сеќавање

Дарси Арчер работи во мала книжарница на Менхетен. Верна на своите соништа, одбива да се заљуби во н..

Автор: Мелиса Хил

344 ден 430 ден

Ќерката на трговецот со свила

Незаборавна приказна за една жена растргната помеѓу два света…Француска Индокина, 1952 година. Кога ..

Автор: Дајна Џефрис

400 ден 500 ден

Мистериозниот странец

Тој е суров. Тој е ладен. Тој крие разорна тајна.Лесно е да го осудите некој според негово..

Автор: Британи Чери

376 ден 470 ден

Жената со сина ѕвезда

1942 година. Сејди Голт има осумнаесет години и живее со своите родители среде хоророт во гето во Кр..

Автор: Пам Џеноф

360 ден 450 ден

Прикажани 76 до 90 од 182 (13 страни)