Романси

Пулс

„Како да продолжиш понатаму кога љубовта ти го распарчува срцето и пулсот ти бледнее?“Откако Емили г..

Автор: Гејл Мекхју

416 ден 520 ден

Да бидам своја

Професорката Сара колку подлабоко ги открива еротските тајни на мистериозната жена Ребека, толку пов..

Автор: Лиса Рене Џонс

384 ден 480 ден

Пеколот на Габриел

Тој е млад, арогантен и пеколно жежок професор на универзитет, кој не може да биде со жена повеќе од..

Автор: Силвејн Рејнард

560 ден 700 ден

Трнливиот пат на една љубов

Љубов помеѓу две домски деца Јане и Санија кои припаѓаат на различни вери и нации е доказ дека ..

Автор: Милијана Павловска

280 ден 350 ден

Љубовта не гори во пожар

Кеси Ханвел работи како пожарникарка во Тексас и ја обожава својата работа, тимот и станицата. Таа н..

Автор: Кетрин Сентер

344 ден 430 ден

Се што заборавила Алиса

Алиса Лав има дваесет и девет години, лудо е вљубена во сопругот и наскоро треба да стане мајка.&nbs..

Автор: Лиен Мориарти

440 ден 550 ден

Брак од интерес

Џема е театарска шминкерка и живее во подрумска просторија во Лондон, под станот на нејзините хипи р..

Автор: Фелиша Кингсли

520 ден 650 ден

Убавата султанка

Само таа знаеше како да ја разгори страста на најмоќниот и стана единствената Французинка – царица н..

Автор: Зија Весли

360 ден 450 ден

Книгољупци

Едно лето. Двајца соперници. И заплет каков што ниеден од нив не очекува…Сиот живот на Нора Стивенс ..

Автор: Емили Хенри

440 ден 550 ден

Ти не си тој

Кога љубовта доаѓа на необичен начин, тешко е да се подготвите за нејзините подвизи. Тоа ѝ се случув..

Автор: Анита Петрова

280 ден 350 ден

Бадникова вечер во Фрајдеј Харбор

На едно мало девојченце му е потребно семејство...Една лоша дождлива вечер, шестгодишната Холи го из..

Автор: Лиса Клејпас

312 ден 390 ден

Црвениот адресар

Дорис веќе години и години, децении и децении, во својот адресар ги запишува најинтересните настани ..

Автор: Софија Лундберј

320 ден 400 ден

Еден ден во Декември

Лори е речиси сигурна дека љубовта на прв поглед постои само во филмовите. Но, еден снежен ден ..

Автор: Џози Силвер

344 ден 430 ден

Двајца во едно срце

Лидија и Фреди. Фреди и Лидија. Беа заедно повеќе од десет години и мислеа дека нивната љубов е..

Автор: Џози Силвер

344 ден 430 ден

Овој човек - казна

Toj беше она што секоја жена го сакаше, а јас го имав...Џеси со неговата посесивност ја гуши Ава, но..

Автор: Џоди Елен Малпас

520 ден 650 ден

Прикажани 46 до 60 од 182 (13 страни)