Романси

Последна желба

1996 е годината која менува сѐ за Меги. Кога на шеснаесет години ја праќаат да живее со тетка која е..

Автор: Николас Спаркс

440 ден 550 ден

Сите недовршени нешта

Ноа е на врвот од писателската кариера. Со милионските тиражи и обезбедените права за филмување на н..

Автор: Ребека Јарос

472 ден 590 ден

Изопачени игри

Сериозниот, арогантен и секогаш намуртен елитен телохранител Рис Ларсен има две правила: прво, да ги..

Автор: Ана Хуанг

376 ден 470 ден

Неговите тајни

Крис стана нејзин живот, нејзино срце, нејзина душа. Но, тој е мрачен и оштетен. Неговите тајни се м..

Автор: Лиса Рене Џонс

376 ден 470 ден

Нека снежи

Реалноста многу често не е онаква каква што ние си ја замислуваме. Но, понекогаш вреди да се ризикув..

Автор: Бет Моран

416 ден 520 ден

Рецептот за надеж

Еви бега од навидум блескавиот живот со нејзиниот речиси бивш сопруг. Од загубата на нејзиното бебе...

Автор: Фиона Валпи

392 ден 490 ден

(Не)откриената тајна

Може ли старата куќа која се распаѓа да понуди нов живот, нова љубов и нова надеж?Животот на Џи..

Автор: Фиона Валпи

392 ден 490 ден

Вистинскиот

Самотијата не мора да биде и страдање.Овој роман-портрет на еден брак што пропаѓа нè води низ компли..

Автор: Шандор Мараи

320 ден 400 ден

Фустанот и Светец

„Фустанот“ и „Светец“ се две кратки приказни од легендарната Колин Хувер, која неуморно твори бидејќ..

Автор: Колин Хувер

280 ден 350 ден

Последното писмо

Едно последно писмо. Неговата последна желба. Оди и биди со неа…Бек,Ако го читаш ова… го знаеш она з..

Автор: Ребека Јарос

472 ден 590 ден

Кралски Божиќ

Аделаида Смит нема време за бајки. Таа работи напорно за да си го плати правниот факултет и сега ког..

Автор: Мелоди Карлсон

312 ден 390 ден

Ти си мојот Божиќ

Стар Луис неволно се враќа дома за божиќните празници, без работа, сама и воопшто неподготвена да би..

Автор: Тони Шајло

312 ден 390 ден

Танцувај со мене

По долго време, легендарната Сузан Елизабет Филипс се враќа со емотивен роман за женскоста, дивите с..

Автор: Сузан Е. Филипс

416 ден 520 ден

Стаклено срце

Би те сакала засекогаш, само да имам шанса…Кејси е девојка со блескава кариера. Кога славата ја удир..

Автор: Ема Скот

392 ден 490 ден

Дива Марија Калас

Венеција 1957 година. Марија Калас е најголемата оперска певица на своето време, нејзиниот глас има ..

Автор: Мишел Марли

440 ден 550 ден

Прикажани 16 до 30 од 182 (13 страни)