• Магијата на верувањето

Благодарение на овој докажан водич за самопомош, што и по 70 години од своето прво издание го задржува приматот на една од најзначајните мотивациски книги на сите времиња, милиони читатели низ светот ги имаат почувствувано придобивките од безграничната моќ на верувањето. Црпејќи од личниот пат до успехот, без апстрактни теоретизирања, авторот Клод Бристол ни дава практични совети за тоа како да ги претвориме соништата во реалност. Своите директни сознанија ги преточува во ефикасни чекори за достигнување на сите краткорочни и долгорочни цели: подобра работа, зголемен приход, посреќен брак или едноставно, душевен мир. Неговото тајно оружје се силата на позитивната мисла и безграничната моќ на потсвеста ‒ а мотивациските техники во книгата се универзални и еднакво применливи и денес.

Сакате да станете поуспешни во работата, поисполнети во приватниот живот и повлијателни во комуникацијата со луѓето? Верувајте во оваа книга и применете ја во животот ‒ и ќе видите дека "Магијата на верувањето" прави чуда!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Магијата на верувањето

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Клод Бристол
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден
  • 298 ден


Слични продукти

Вие сте вашите уверувања

Вие сте вашите уверувања

Нашиот животен пат е поплочен со верувања што се развиваат од најраното детство, па сè до последните..

Автор:

842 ден 990 ден

Ти можеш се

Ти можеш се

Во каква ситуација и да се наоѓате, секогаш гледајте нагоре. Не плашете се дека целите превисоко. Мо..

Автор:

425 ден 500 ден

Опкружени со психопати

Опкружени со психопати

Дали често налетувате на луѓе што секогаш имаат комплимент во ракавот и прават да се чувствувате доб..

Автор:

339 ден 399 ден

Уметноста на личната привлечност : позитивната аура

Уметноста на личната привлечност : позитивната аура

Откријте дали поседувате позитивна аура, станете отпорни на агресивната привлечност и стекнете аура ..

Автор:

340 ден 400 ден

Ознаки: magijata na veruvanjeto, klod bristol