Дали љубовта може да ги надмине сите пречки?

Замислете да запознаете еден човек, заедно да поминете шест прекрасни дена и да се вљубите во него. Чувството за тие шест дена е заедничко: никогаш не сте биле толку сигурни за ништо друго. Потоа, тој заминува на одмор и ветува дека ќе се јави од аеродромот – сè уште немате причина за сомнеж. И… тој не се јавува.

Пријателите ви кажуваат да го заборавите, но чувствувате дека грешат. Живеете со мислите дека, можеби, нешто се случило, дека има причина затоа што тој не се јавува. Секако дека постои причина. Единствената причина е ВИСТИНАТА!

Дали таа вистина ќе ги вкрсти патиштата на Сара и Еди?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ќе се сретнеме повторно

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Роузи Волш
  • Достапност: На залиха
  • 420 ден


Слични продукти

Љубовни неврони

Што би направила Марија Кири ако…Би Кенигсвасер живее според едноставен принцип: што би направила Ма..

Автор:

500 ден

Лекции по хемија

Кога лекциите по хемија се лекции за животот...Хемичарката Елизабет Зот не е обична жена. Таа не е с..

Автор:

500 ден

Поврзаноста на Кали и Кајден

Сите жени го гледаат Кајден како плејбој, но тој страда во тишина.Една ноќ кога мисли дека повеќе не..

Автор:

480 ден

Убавина од љубов

Таа го освои срцето на најпосакуваниот плејбој. Но, дали тој сепак може да одолее на најубавите жени..

Автор:

490 ден

Ознаки: kje se sretneme povtorno, rouzi vols