Ништо не е невозможно кога желбата е поткрепена со цврста верба. За многу луѓе успехот изгледа лесен и достапен. Тие не работат повеќе од вас, ниту се поинтелигентни или поостроумни. Која е нивната тајна? Наполеон Хил ја знае, а сега и вие можете да ја откриете.

„Мисли и збогати се“, продадена во над 20 милиони примероци, е бизнис-класика без која не може да се замисли овој вид литература, а и безброј успешни луѓе. Книгава, пак, што ја држите в раце изобилува со практични чекори и трансформативни методи со чија помош лесно и брзо од идеја ќе стигнете до немерлив успех.

Секој кој има јасна замисла, зацртана цел и горлива желба да ја претвори во реалност, решително ќе работи да си го оствари сонот и да стане успешна и среќна личност. Секому во животот му се појавува можност за пресвртница. Треба само да ја насетите и да запомните дека практичните сонувачи никогаш не се откажуваат! Нема исклучоци. Сè што умот може да замисли и во што верува – може и да го оствари.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Мисли и збогати се : Практични чекори

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Наполеон Хил
  • Достапност: На залиха
  • 400 ден


Слични продукти

Умешноста на војувањето

Напишана пред повеќе од 2000 години, оваа книга, што ја составил мистериозниот војник-филозоф, и ден..

Автор:

250 ден

Зошто јас? Мојата борба со анксиозноста, стравовите и со паничните напади

„Зошто јас?“ е прашање што секој од нас си го поставил во одреден момент од животот. Во потрагата по..

Автор:

290 ден

Разбудете го џинот во себе

Разбудете се и преземете ја контролата врз својот живот!Веќе 30 години Разбудете го џинот во себе го..

Автор:

790 ден

Остани позитивен со Марко Аурелиј

Што можам да сторам за да бидам среќен? Како треба да се однесувам со другите? Како помалк..

Автор:

280 ден

Ознаки: misli i zbogati se, prakticni cekori, napoleon hil