• Зен - Уметноста на едноставното живеење

Преку јасни, практични и лекции што се учат лесно – по една на ден во текот на сто дена – познатиот будистички свештеник Шунмио Масуно евоцира мудрост стара со векови за да ви покаже како да ја применувате суштината на зен-будизмот во модерното живеење.

Тука ќе научите како длабоко да издишувате за да ги исфрлите негативните емоции, како да го средувате својот дом едноставно, што ќе ви помогне да ги расчистите вашите мисли, да ги подредувате обувките навечер за да внесете ред во вашиот ум, да засадите едно цвеќе и да гледате како расте, помалку да се грижите за она што не можете да го контролирате и уште многу други нешта...

Дури и ќе си создадете време за да не размислувате за ништо.

Поедноставете си го животот со уметноста на зен-будизмот и научете како да се чувствувате порелаксирано, поисполнето и со обновено чувство на мир и спокој.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Зен - Уметноста на едноставното живеење

  • Автор: Шунмио Масуно
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден
  • 298 ден


Слични продукти

Креативност и решавање на проблеми

Креативност и решавање на проблеми

Карактеристика на секоја исклучителна кариера е способноста за изнаоѓање на иновативни решенија за п..

Автор:

213 ден 250 ден

Интерперсонални комуникациски вештини

Интерперсонални комуникациски вештини

Со добра комуникација можеме да постигнеме сè. Комуникацијата е размена на пораки меѓу луѓето. Тоа е..

Автор:

298 ден 350 ден

Остани спокоен со Сенека

Остани спокоен со Сенека

Се чувствувам изгубено, како да не сум на вистинскиот пат. Се споредувам со другите и се чувств..

Автор:

238 ден 280 ден

Моќта на јавното говорење

Моќта на јавното говорење

Почетната точка за моќен говор е публиката. Запомнете, не се работи за вас, се работи за нив.Способн..

Автор:

340 ден 400 ден

Ознаки: zen, umetnosta na ednostavnoto ziveenje, sunmio masuno