Од авторката на „Јади, моли се, уживај“!

Без разлика дали сакате да откриете нови начини за решавање на предизвиците во тоа што го работите, или да напишете нешто, или да испробате да бидете креативни во некоја уметност, или едноставно сакате секојдневно да живеете со поголема СВЕСНОСТ и СТРАСТ, оваа книга ќе ви го отвори светот на чудата и среќата!

Читатели од различни возрасти и сфери со години бараат инспирација во книгите на Елизабет Гилберт. Нејзината книга „Јади, моли се, уживај“ 199 недели била на првото место на листата на бестселери на „Њујорк тајмс“. Според неа е снимен истоимениот филм со Џулија Робертс, Хавиер Бардмен и Џејмс Франко.

Сега оваа авторка копа длабоко во себе и во минатото искуство за да ги сподели својата МУДРОСТ и единствена перспектива за КРЕАТИВНОСТА! Со длабока емпатија и великодушност, нуди моќен увид во мистериозната природа на ИНСПИРАЦИЈАТА. Со „Големата магија“ Елизабет ги анализира ставовите, пристапите и навиките што ни се потребни за да живееме покреативен живот.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Големата магија

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Елизабет Гилберт
  • Достапност: На залиха
  • 400 ден


Слични продукти

Трговија - 120 правила

Не треба да верувате дека богатството само ќе ви дојде. За да го стекнете вие морате:- Да го постави..

Автор:

399 ден

Намести си го креветот

Ако сакате да си го промените животот кон подобро, почнете со тоа што наутро ќе си го наместите крев..

Автор:

250 ден

Моќта на позитивното живеење

Дали знаеме што сакаме? Дали го бараме тоа што го сакаме? Дали има ме добро засновани планови кои ги..

Автор:

400 ден

Моќта на умот : тајната на менталната магија

Mоќта на умот е монументално достигнување во науката за умот. Нејзината вредност денес е уште поизра..

Автор:

500 ден

Ознаки: golemata magija, elizabet gilbert