Камрин Матика живее без обврски, но една роденденска честитка тоа ќе го промени засекогаш.

Камрин Матика и Адела Бренон се најдобри пријателки кои мислеле дека ништо нема да може да ги раздели, сè додека Адела не стори нешто незамисливо – ќе спие со свршеникот на Камрин. Кога Камрин го открива нивното предавство, одлучува да ги прекине врските со нив.

Но, по неколку години дознава дека Адела е болна од рак и дека за нејзината ќерка нема кој да се грижи. Таа ќе побара од Камрин да ја посвои…

„Вистинско уживање!“ – New Woman

„Различни ликови и досетлив стил“ – Heds

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ќерката на мојата најдобра пријателка

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Дороти Кумсон
  • Достапност: На залиха
  • 420 ден


Слични продукти

Картата на жалењето

Тоа што не го знаеме не може да нè повреди.Самоубиство, убиство или случајна смрт? Околностите за см..

Автор:

250 ден

Девојчето со седа коса

„Си повторуваше во себе дека мајка ѝ ја заборавила веќе, а татко ѝ е презафатен, ама потајно се наде..

Автор:

320 ден

Последиците од љубовта

Приказна за љубовта, против строгите закони на Саудиска Арабија. Неверојатниот роман на Сулејман Адо..

Автор:

499 ден

Клубот на убиства во четврток

Брилијантна четворка со неколку скриени трикови во ракавите, жена полицаец со својот прв голем ..

Автор:

500 ден

Ознаки: kjerkata na mojata najdobra prijatelka, doroti kumson