Од авторот на интернационалниот мегабестселер „Е, баш ме заболе“ доаѓа контраинтуитивен водич за проблемите со надежта.

Живееме во интересно време. Материјално, сè е подобро од кога и да е, но некако сè изгледа како да е непоправливо и ужасно заебано. Што се случува? Ако некој може да ја именува нашата моментна малодушност и да ни помогне да ја решиме, тоа е Марк Менсон. 

Во „Сè е заебано“, Менсон исцртува планини од психолошки истражувања базирани на безвременската мудрост на Платон, Ниче, Кант, па и на Том Вејтс, за да ги дисецира религијата, политиката, парите, забавата и интернетот.

Со неговата препознатлива комбинација од ерудиција и хумор, Менсон нè предизвикува да бидеме почесни кон себеси, отворено спротивставувајќи се на нашите дефиниции на верата, среќата, слободата – дури и на надежта. Еден од најголемите модерни автори напиша уште една книга што ќе ја постави агендата на годините што доаѓаат.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Се е заебано

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Марк Менсон
  • Достапност: На залиха
  • 390 ден


Слични продукти

Школа за извонредност

Кога поради сериозна повреда останува без работа и практично живее на каучот на сестра му, познатиот..

Автор:

420 ден

Животот е убав ако се знае да се живее

Постојат три вида книги: книги за забава, книги за учење и книги за лична промена. Читајќи ја оваа к..

Автор:

900 ден

Животни радости

Ова е едно од многуте охрабрувачки списи од Марден. Најинспиративната книга што некогаш ќе ја прочит..

Автор:

400 ден

Чудесното утро

Што ако – за некое чудо – се разбудите утре и сфатите дека некоја или секоја област од вашиот живот ..

Автор:

400 ден

Ознаки: se e zaebano, mark menson