Морган има родено дете претерано млада. Заради тоа дете, се има омажено со првото момче од средно школо и целиот нејзин живот е една мирна, предвидлива и малку монотона песна. Таа и нејзината шеснаесетгодишна ќерка Клара се страшно различни и не ни сакаат да бидат слични. Морган, како и секоја мајка на тинејџерка, сака да се погрижи нејзината ќерка да не ги направи истите грешки што ги направила таа кога прерано останала трудна и морала да си ги стави на пауза сите соништа. Но Клара не сака да тргне по чекорите на мајка си. Таа дури и ја презира мајка си бидејќи смета дека не знае што е тоа спонтаност, дека е страшно здодевна.

Единствената личност која може да внесе малку мир во нивните животи е Крис – сопругот на Морган и татко на Клара, кој всушност е сидрото на семејството. Но мирот наеднаш го снемува кога Крис доживува трагична (и сомнителна) сообраќајна несреќа. Јазот помеѓу мајката и ќерката дополнително се зголемува кога почнуваат да се трупаат тајни, болни откритија, недоразбирања и нова љубов. Се чини дека тие две никогаш веќе нема да најдат пат една до друга…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Без каење

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Колин Хувер
  • Достапност: На залиха
  • 440 ден


Слични продукти

Херој

Таткото на Алекса Холанд бил нејзиниот херој - се до шокантното откритие дека таа и мајка и не биле ..

Автор:

420 ден

Животот е краток како сон

Рим, 1936 година. Алиса Крифорд, дописничка од Њујорк хералд трибјун, сведочи за триумфалното враќањ..

Автор:

500 ден

Божиќ со мојот шеф

Адвокат – срцекршач, ја тера својата жешка асистентка да потпише договор дека нема да го легне.Декла..

Автор:

470 ден

Девојчето на гребенот

Ова е приказна во која љубовта се чувствува во секој збор и реченица...Толку емоции на секоја страни..

Автор:

550 ден

Ознаки: bez kaenje, kolin huver