Патот на самооткривање води една млада жена во светот на забранета страст, дива убавина и на одмазда.

Пролет, 1950 година, Александра де Фала, писателка од англо-шпанско потекло, го напушта својот привилегиран, но задушлив живот во Лондон и заминува за Шпанија за да се сретне со своето одамна загубено семејство. Но, место чувството на припадност по кое копнее, во семејството Де Фала вријат емоции во канџите на обичаите и на традицијата на Андалузија, кои се непознати за Александра. Покрај чудните ликови и општиот интензитет на земјата, Александра запознава еден човек, кој во неа ќе разбуди емоции што воопшто не знаела дека ги има. Но, на нивниот пат се појавуваат многу пречки: опасни ривали, непредвидливи настани и големи скандали.

Каква ќе биде судбината на Александра во оваа разиграна земја на драма и на страст, каде што врелата крв се пролева низ арените при борбите со бикови, мистичните Цигани шират магија и желба за одмазда, а прекрасни танчарки ги кријат своите тајни зад разнобојните лепези? "Скандал и чест" е приказна за љубов, откривање на корените и за спротивставени идеали при потрагата по среќа. Но може ли љубовта да преживее во свет во кој скандалот и опасноста се секогаш присутни?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Скандал и чест

  • Автор: Хана Филдинг
  • Достапност: На залиха
  • 399 ден
  • 319 ден


Слични продукти

Изопачени игри

Сериозниот, арогантен и секогаш намуртен елитен телохранител Рис Ларсен има две правила: прво, да ги..

Автор:

376 ден 470 ден

Собата на пеперутките

Поузи Монтакју се приближува до својот седумдесетти роденден. Адмирал хаус, нејзиниот сакан дом од д..

Автор:

440 ден 550 ден

Трнливиот пат на една љубов

Љубов помеѓу две домски деца Јане и Санија кои припаѓаат на различни вери и нации е доказ дека ..

Автор:

280 ден 350 ден

Зима со мирис на капини

Сиетл, 1933Самохраната мајка Вера Реј го бакнува своето тригодишно синче, Даниел, и оставајќи го дом..

Автор:

320 ден 400 ден

Ознаки: skandal i cest, hana filding