Кристофер и Хана се среќен брачен пар; тој е хирург, а таа медицинска сестра и имаат речиси совршен живот. Единственото нешто што им недостасува е дете. Кога едно напуштено шестгодишно девојченце, Џејни, се појавува во болницата каде што работат, Кристофер веднаш страшно се поврзува со неа и ја убедува Хана да ја земат дома.

Но Џејни не е баш обично дете и нејзината оштетена психа е покомплициран проблем од она што новите родители го очекуваат. Џејни е претерано поврзана со Кристофер и почнува со вознемирувачки испади, насочувајќи го целиот бес кон Хана. Хана никако не може да се зближи со Џејни, па почнува да попушта под притисокот, особено затоа што Кристофер одбива да ја гледа Џејни со објективни очи и да признае дека нешто не е во ред со нејзиното однесување.

Хана знае дека Џејни манипулира со Кристофер и дека намерно го оддалечува од неа, иако таа се обидува да го зближи целото семејство. Но вистината што се крие во минатото на Џејни веројатно е доволна да го распарчи целото семејство.

Морничав трилер за млад пар очаен за дете… и страшните последици од исполнувањето на нивната желба.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Совршеното дете

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Лусинда Бери
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден
  • 360 ден


Слични продукти

Семејство

Лора е скршена по ненадејната смрт на нејзиниот сопруг. Борејќи се да се справи емоционално и финанс..

Автор:

360 ден 450 ден

Драг господине М.

Своевремено славен писател, М. го постигнал најголемиот успех со трилер базиран на случај на исчезну..

Автор:

360 ден 450 ден

Умот на убиецот

Дали минатото може да остане само минато?Три женски тела се пронајдени балсамирани – позираат како д..

Автор:

392 ден 490 ден

Шепкачот

По ненадејната смрт на неговата млада жена, Том Кенеди смета дека она што може да им помогне нему и ..

Автор:

360 ден 450 ден

Ознаки: sovrsenoto dete, lusinda beri