Радосен, потрчал глушецот да најде конец. Барал, барал, па нашол и се вратил брзо кај жабата. Го врзала таа за ногата, па тргнале да ја препливаат реката. Но, кутриот глушец, не знаел што му спрема жабата!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Жабата и глушецот

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Билјана С. Црвенковска, Катерина Николовска
  • Достапност: На залиха
  • 168 ден


Слични продукти

Агата Одли : Убиство во музеј

Агата Одли: Нема за мене случај чуден...Агата Одли тукушто наиде на нејзиниот следен голем случ..

Автор:

350 ден

Чарли и фабриката за чоколада

„Јас, Вили Вонка, донесов одлука на пет деца − внимавајте добро, само на пет и на ниедно повеќе − да..

Автор:

350 ден

Расказите на Денис

Она што за нас беа расказите со Зоки Поки, за децата од Русија беа „Расказите на Денис“. Една од нај..

Автор:

360 ден

Агата Одли : Сребрената змија

Агата ОдлиНема за мене случај чуден...Агата Одли е повторно во авантура со решавање на уште еден слу..

Автор:

350 ден

Ознаки: zabata i glusecot, biljana crvenkovska, katerina nikolovska