Продолжение на најпопуларната книга на Џозеф Марфи Моќта на потсвеста.

В раце држите уште еден подарок од д-р Џозеф Марфи за вас, за подобар и посреќен живот, за напредок во секој поглед. Во секое од тринаесетте поглавја големиот американски духовник се осврнува на некој од општочовечките проблеми.

Го објаснува и дава корисни упатства како да го решите вашиот проблем.

ЉУБОВТА Е СЛОБОДА - само кога искрено сакате, имате вистинско чувство на слобода.

МЕНТАЛНИ ОТРОВИ И ПРОТИВОТРОВИ - менталните отрови се негативните мисли што дејствуваат во вашата потсвест.

СМЕНЕТЕ ГО ЧУВСТВОТО ЗА СВОЕТО „ЈАС“ - сфатете дека вашето „ЈАС“ е божествено, засакајте го и ќе ви следуваат сите можни добра.

ОСТАНЕТЕ ЗАСЕКОГАШ МЛАДИ - пред сè, важно е духот да ви биде млад.

КАКО ДА ГИ ПРИВЛЕЧЕТЕ ПАРИТЕ - ваше право е да бидете богати.

ИСЦЕЛУВАЧКАТА МОЌ НА ЉУБОВТА - од човекот што љуби бегаат болестите и несреќите.

Зошто ми се случува тоа? - сигурно сте се прашувале - еве ви го одговорот!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Како да го добиете тоа што го сакате

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Џозеф Марфи
  • Достапност: На залиха
  • 280 ден


Слични продукти

Победување

Сурово искрена формула за победување во бизнисот, спортот или која било арена во која битката е безм..

Автор:

420 ден

Одмотајте го клопчето на анксиозноста

Бестелсер на „Њујорк тајмс“ и на „Волстрит џорнал“Како да ги прекинете циклусите на загриженост и ст..

Автор:

450 ден

Четиричасовна работна недела

„Што работиш?“ Тим Ферис има проблем кога треба да одговори на ова прашање. Во зависност од времето ..

Автор:

450 ден

Нашиот луд мозок

Невронауката ни дава забавни и интригантни одговори на прашањата зошто понекогаш нашиот сопствен моз..

Автор:

420 ден

Ознаки: kako da go dobiete toa sto go sakate, djozef marfi