• Пријатели до гроб

Чуварот на зоолошката градина Опел во Таунус ,открива нешто страшно : во живеалиштето на слоновите лежи човечка рака. Трупот го пронаоѓаат инспекторот Оливер вон Боденштајн и неговата колешка Пија Киркхоф од криминалистичка полиција во Хофхајм на свежо искосениот тревник,наспроти зоолошката градина..

Мртовецот е учител и жесток борец за заштита на животната средина,а учениците исклучително го ценеле поради неговата харизма ,но некои граѓани го мразеле . Дали тука се крие мотивот за убиството?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријатели до гроб

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Неле Нојхаус
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден
  • 383 ден


Слични продукти

Без збогување

Без збогување

Во куќата беше тивко. Не ги слушна родителите да се спремаат за работа, нуту брат ѝ да доцни на учил..

Автор:

383 ден 450 ден

Свети ереси

Свети ереси

Рајан Кјузак растеше побрзо од другите. Така е тоа кога си најстар од шесте деца, кога мајката ..

Автор:

425 ден 500 ден

И не остана ниту еден

И не остана ниту еден

Осум луѓе, кои меѓу себе не се познаваат и немаат никаква врска еден со друг, се поканети да дојдат ..

Автор:

323 ден 380 ден

Дома пред да се стемни

Дома пред да се стемни

Меги Холт е познато име за жителите на Вермонт – нејзиниот татко го прославил целото семејство со кн..

Автор:

383 ден 450 ден

Ознаки: prijateli do grob, nele nojhaus