Овој возбудлив роман е сместен во бел епок, париското златно време на убавината и бонвиваните, апсинтот, разузданите забави и љубовните авантури, на уметниците и на нивните модели. Но зад позлатените кулиси на париската Опера се крие свет на сиромаштијата и гладот, зависта, љубомората и амбицијата.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Девојките од платната

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Кејти Мери Бјукенан
  • Достапност: На залиха
  • 480 ден


Слични продукти

Девојката што пишуваше на свила

На островот Оркас штотуку дипломираната Инара Ериксон го истражува имотот на својата неодамна почина..

Автор:

450 ден

Животот што го посакуваше

Од зад завесите, Сара кришум го набљудуваше младиот брачен пар како излегува од куќата. Беше невооби..

Автор:

490 ден

Ти подарувам ѕвезди

Инспириран од една неверојатна вистинска приказна, „Ти подарувам ѕвезди“ е роман за пет неверојатни ..

Автор:

490 ден

Недела попладне

Малиот Тео расте со сознанието дека не е обично дете, односно дека е „специјален“. Поради тоа, тој м..

Автор:

370 ден

Ознаки: devojkite od platnata, kejti meri bjukenan