Познатата писателка Линда Конрадс е мистерија за читателите и медиумите. Живее многу повлечено. Скоро 11 г. не стапнала надвор од својата вила на Штајнбершкото езеро. Малкумина знаат дека едно лице ја прогонува Линда во соништата. Пред многу години нејзината сестра Ана била убиена, а Линда го видела убиецот. И сега, еден ден токму него го здогледува на телевизискиот екран. Само што.. никој не ѝ верува...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Замка

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Мелани Рабе
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

На раб на лудило

Ако не можеш да си веруваш себеси, кому можеш да веруваш?Ноќ, сред страшна бура, Кес се враќа дома с..

Автор:

400 ден

Светло во темнината

Нејзиното животно искуство со анксиозноста ја направи најдобра докторка за лекување на тинејџери.Ког..

Автор:

490 ден

Совршени остатоци

На оддалечена планина гори телото на Елејн. Преостанува само да се идентификува почитуваната адвокат..

Автор:

460 ден

Водни ритуали

Жртвата која некогаш била измачувана од монструм и самата станува монструм…Бремена жена е убиена на ..

Автор:

600 ден

Ознаки: zamka, melani rabe