Лукас Абот и неговиот идентичен близнак пораснаа делејќи се - вклучително и репутацијата за смешно и идиотско однесување. Но, сега кога Лукас стана подготвен да ја отфрли таа слика на симпатичен идиот, да порасне и да има реална и возрасна врска, шегата му се удира од глава. Тој и неговиот близнак се вљубуваат во иста жена.

Скршен, надевајќи се дека неколку денови на патеките за скијање ќе му ги решат фрустрациите, тргнува кон Стоув во Вермонт. Сите мисли за забава и релаксација му исчезнуваат кога еден автомобил пред него ќе се изврти на снежната бура, а неговата обука за пожарникар-болничар ќе дојде до израз.

Даниела Роусон се надева дека ќе се среди и ќе изгради нов живот за себе и својата ќерка во Вермонт. Но, слетувањето во ендек на сред снежна бура не и беше дел од планот - ниту пак љубезниот, секси спасувач чиишто силни раце ќе ги извлечат на безбедно...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Додека те немаше

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Мари Форс
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Лудо богати Азијци

"Лудо богати Азијци" е роман за три супербогати кинески семејства, за озборувањата, заговорите и пла..

Автор:

490 ден

Свежа вода за цвеќиња

Освен вечно актуелните теми – тага, надеж, загуба и љубов, во оваа книга нежно се допираат и сите ма..

Автор:

600 ден

Две средби на полна месечина

Сем беше нејзината прва љубов. Нејзиното прво сè. Вклучувајќи го и нејзиното прво скр..

Автор:

490 ден

Пчеларот од Алепо

Бегството не е само пронаоѓање засолниште, туку и себеси... Неверојатно длабока животна приказн..

Автор:

450 ден

Ознаки: dodeka te nemase, mari fors