• Островот Камино

„Книга што ќе ги изненади и фановите на Гришам.“

Банда крадци дрско го ограбуваат трезорот на Библиотеката Фаерстон на Принстонскиот универзитет. Нивниот плен е бесценет, но Принстон го има осигурено на дваесет и пет милиони долари. Дел од него по тајни канали ќе стигне до Брус Кејбл, сопственик на популарна книжарница во заспаното туристичко гратче Санта Роса на Островот Камино, во Флорида. Но некој полека се инфилтрира во писателскиот круг пријатели на Брус Кејбл за да му ги дознае тајните...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Островот Камино

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Џон Гришам
  • Достапност: На залиха
  • 420 ден


Слични продукти

На пат кон дома

На пат кон дома

Оној кој го знае часот на својата смрт веќе почнал да умира малку по малку…Сабота е, нешто малку по ..

Автор:

420 ден

Најди ме

Најди ме

Рени е четиригодишно девојче и ќерка на сериски убиец. Нејзиниот татко ја користи како мамка: таа гл..

Автор:

450 ден

Анатомија на скандалот

Анатомија на скандалот

#1 Најгледана серија на НЕТФЛИКССопруга. Љубовница. Политика. Моќ. Лаги.Софи Вајтхаус има прекрасен ..

Автор:

500 ден

Во името на предците

Во името на предците

Во сенките на една од уличките во кинескиот кварт е пронајдена пресечена женска дланка. На покривот ..

Автор:

490 ден

Ознаки: ostrovot kamino, djon grisam