Лејла е млада сопруга на секретарот на султанот Мехмед VI. Нејзината свекрва ја принудува да ги почитува традиционалните обичаи, но кога во нивната куќа се вселува еден француски офицер со своето семејство, животот уреден според строгите правила се крши на ситни парчиња...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Другиот брег на Босфор

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Тереза Ревај
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Десет мали воздишки

Во сообраќајна несреќа, Кејси фатално ги загуби своите најблиски. Барајќи начин како да продолжи пон..

Автор:

460 ден

Јужњакот со сини очи

Запознајте го јужњакот со сини очи: Неговото име е Харди Кејтс. Тој е успешен милионер, кој всушност..

Автор:

420 ден

Хедонисти

„Знаеш ли да чуваш тајна?” Љубовта ми предизвика зависност до точка на лудило. Јас правев работи што..

Автор:

490 ден

Тајната сопруга

Вечна љубов. Брутална грижа на совест. Скршени срца…1914: Русија е на раб на колапс и семејството Ро..

Автор:

450 ден

Ознаки: drugiot breg na bosfor, tereza revaj