Луис е самохрана мајка, секретарка, заглавена во секојдневјето. На едно од нејзините ретки излегувања, во еден бар се среќава со еден човек и помеѓу нив се раѓаат искри. Иако тој заминува откако ќе се бакнат, таа е воодушевена што конечно пронашла некого.

Кога Луис пристигнува на работа во понеделник, таа го запознава новиот шеф Дејвид. Човекот од барот. Кој е оженет… и кој ѝ вели дека бакнежот бил ужасна грешка, но сепак, не може да ги одвои очите од Луис.

И, тогаш Луис се запознава со Адел, која е нова во градот и има потреба од пријател, но која е омажена за Дејвид. Дејвид и Адел изгледаат совршено како сопружници, но зошто Дејвид сака толку да контролира, а зошто Адел толку се плаши од него?

Луис полека се вовлекува во животот на Дејвид и Адел. Таа открива многу збунувачки прашања што немаат одговор. Единствено што е кристално јасно е дека нешто во овој брак е многу, многу погрешно, но Луис не може да претпостави колку погрешно – и колку далеку може да оди еден човек за да ги заштити тајните на бракот.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Зад нејзините очи

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Сара Пинбороу
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Јас пред тебе

Јас пред тебе

Љубовна приказна за новата генерација."Јас пред тебе" е роман за животот на двајца млади луѓе. Роман..

Автор:

450 ден

Анатомија на скандалот

Анатомија на скандалот

#1 Најгледана серија на НЕТФЛИКССопруга. Љубовница. Политика. Моќ. Лаги.Софи Вајтхаус има прекрасен ..

Автор:

500 ден

Едно лето на Крит

Едно лето на Крит

Марина и нејзиното момче Филип одлучуваат својот одмор ова лето да го поминат на грчкиот остров Крит..

Автор:

300 ден

Оксана

Оксана

Оксана Алексеев е млада, убава, силна и самостојна жена. Не сонува за љубовни бајки, но едно лето ст..

Автор:

250 ден

Ознаки: zad nejzinite oci, sara pinborou