Јас навистина не треба да ги прислушувам разговорите на другите луѓе. Но, невозможно е да не ги слушнеш разговорите на другите кога се возиш со јавен транспорт, зарем не? – размислуваше Ела.

Две млади девојки, Ана и Сара, заминуваат во Лондон да ја прослават матурската забава. Но, сплетот на околности ќе ги одведе на сосем поинакво патување. Една од девојките исчезнува…

Каде е Ана? Дали е жива или не?

Неочекувано се појавува клучен сведок што ја води истрагата во друга насока. Клопчето се замрсува кога на површина испливуваат тајните на нивните родители.

Но, тоа само ја отежнува потрагата по Ана. Некој знае каде е Ана, но не кажува.

Дали истата личност ја следи и Ела?

Трилер кој ве држи во неизвесност до самиот крај!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Те набљудувам

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Тереса Дрискол
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Работите што не можеме да ги кажеме

Во 1942 година за време на Втората Светска војна во Полска, Томаш ја запроси Алина. Од тогаш таа го ..

Автор:

490 ден

Споменот на него

По отслужувањето затворска казна од пет години за трагична грешка од минатото, Кена Роуан се враќа в..

Автор:

490 ден

9 - ти Ноември

„Ова е љубовна приказна за едно типче (јас) и една девојка (Фалон). Мислам… Може ли да се смета за љ..

Автор:

380 ден

Литературно друштво за книги и пити од островот Гернзи

Во 1946 година во Лондон: едно писмо пристигнува до писателката Џулија, од нејзин фасциниран и сраме..

Автор:

460 ден

Ознаки: te nabljuduvam, teresa driskol